چاپ افست کارت pvc

چاپ افست کارت پی وی سی معمولا رو تیراژ 1000 عدد به بالا با طرح ثابت می باشد که به دو روش چاپ تک کارت و چاپ شیت انجام میشود که هر کدام  از این روشها مزایای خاص خود را دارند.

چاپ سینگل پی وی سی  (تک کارت )

 به این صورت می باشد که کارت ها به صورت خام ، سفید و بدون هیچگونه چاپی ،تحویل چاپخانه داده می شود و توسط دستگاه های افست تک رنگ چاپ زده می شود.در این نوع چاپ برای چاپ اطلاعات متغییر و یا چاپ دوباره در هر نقطه از کارت که مشتری نیاز به چاپ دوباره دارد باید باکس سفید در طرح طراحی شود. این روش ترکیبی از چاپ افست کارت های pvc و چاپ دیجیتال می باشد به طوری که طرح ثابت از طریق افست چاپ میشود و اطلاعات دیگر همچون چاپ بارکد،چاپ QR CODE، کد ملی ، مشخصات فردی ،چاپ کد و اسکرچ،…با دستگاه دیجیتال چاپ می شود.

چاپ شیت پی وی سی  (تولید کارت پی وی سی همراه با چاپ همانند کارت بانکی )

این نوع چاپ مخصوص تیراژهای بالا و با کیفیت بهتر می باشد . در این نوع چاپ، یک لایه لمینیت و براق روی چاپ برای ماندگاری و عمر بالای چاپ زده میشود همانند کارت های  بانکی

در این نوع چاپ تولید کارت و چاپ همزمان صورت می گیرد و لایه چاپی زیر لایه لمینیت قرار می گیرد و این امکان را به مشتری میدهد در هر نقطه ایی از کارت امکان چاپ اطلاعات متغییر ،مانند بارکد، سریال، نام و نام خانوادگی، کد ملی ،امباس Qrcodeو …را داشته باشد.این نوع چاپ معمولا در چاپ های بانکی ،کارت مترو ، کارت های اتوبوس رانی و ارگان های دولتی استفاده می شود از لحاظ قیمت و کیفیت این نوع چاپ نسبت به چاپ سینگل مقرون به صرفه تر می باشد.

چاپ دیجیتال کارت پی وی سی :

چاپ دیجیتال کارت pvc که این روش مناسب برای تیراژ پائین و طرح متغیر میباشد که دستگاه های چاپ دیجیتال کارت پی وی سی به دو روش چاپ مستقیم و غیر مستقیم تقسیم میشوند که نحوه عملکرد آنها بسیار متفاوت است.